Vi använder cookies och annan data i statistiksyfte och för funktionalitet såsom kundvagn mm. på sidan.
Genom att fortsätta använda webbutiken accepterar du vår dataskyddspolicy.
Demo 10017, Radiostyrda båtar, Bogserbåt med vattenspruta, RTR, rm-05047
CHAT öppettider
M: 12-20 T-T: 12-18 F: 12-15
0
Bild på Demo 10017 - Radiostyrda båtar - Bogserbåt med vattenspruta - RTR
Thumbnail 734 för Demo 10017 - Radiostyrda båtar - Bogserbåt med vattenspruta - RTR Thumbnail 734 för Demo 10017 - Radiostyrda båtar - Bogserbåt med vattenspruta - RTR

Demo 10017 - Radiostyrda båtar - Bogserbåt med vattenspruta - RTR

Varan har utgått ur sortimentet!

Just detta exemplaret har varit hos en kund och vänt. Några små skavanker men fungerar helt felfritt.

Radiostyrd bogserbåt med inbyggd vattenspruta. Båten är 58cm lång och har ett 9,6v 1000mAh batteri.

Båten kan, förutom att spruta vatten, backa, köra framåt och svänga höger och vänster.
Vattensprutan går att snurra i den riktning man vill och ändra i höjdled. Vattnet fylls på automatiskt via ett vattenintag under båten.

Bogserbåten är full med fina detaljer. fendrarna (däcken runtom) är av riktig gummi. Detsamma gäller för skyddet i fören.

Kranen är rörlig både i höjd och sidled.

När bogserbåten är igång lyser det en babords och en styrbordslampa i grönt och rött så man kan även köra båten när det är skymning.

Båten levereras komplett med allt du behöver för att kunna köra.

  • Ready To Run (RTR): Ja
  • Längd: 580mm
  • Bredd: 180mm
  • Höjd: 400mm
  • Batteri (Ack): 9,6V, NI-CD 1000mAH
  • Batteriladdare: Ja, 220-240v
  • Sändare: FM 27 Mhz
  • Material: Hård plast
  • Vikt: 1,9Kg
  • Axelhölje: 6mm
  • Axel: ca 4mm
  • Prop diam.: ca 40mm
  • Paket vikt: 3.9 kg

Kunder som köpt Demo 10017, Radiostyrda båtar, Bogserbåt med vattenspruta, RTR, rm-05047 har även köpt:

Mail kommer när varan finns i lager!